Sprzęt siłowy – idealny dla kobiet

Sprzęt siłowy – idealny dla kobiet

Trening siłowy staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet. Nie jest to zaskakujące, ponieważ pomagają schudnąć i ujędrnić sylwetkę.

Kobietom jest znacznie trudniej niż mężczyznom zbudować masę mięśniową. Kluczową rolę odgrywają tutaj hormony, w szczególności testosteron, który jest syntetyzowany przez organizm kobiety w bardzo małych ilościach.

Budowanie masy mięśniowej i napinanie ciała to długa i czasami żmudna praca. Nie powinniśmy się jednak obawiać, że po jakimś czasie wyrośnie nam ogromne bicepsy. Potrzeba dużo czasu i wysiłku, aby wyglądać jak prawdziwy kulturysta.

Trening siłowy pomaga wykreować piękną atletyczną sylwetkę z lekko napompowanymi mięśniami, a to niewątpliwie marzenie wielu kobiet.

Jak się okazuje, nie tylko aerobik prowadzi do utraty tkanki tłuszczowej. Trening siłowy jest równie skuteczny. Należy to jednak robić regularnie i konsekwentnie.

Prowadzi to do wzrostu włókien mięśniowych, co skutkuje poprawą metabolizmu. Maszyny siłowe odpowiednio ćwiczone są dobrą prewencją osteoporozy, gdyż wpływają na wzrost gęstości kości. Istnieje również specjalny trener kręgosłupa.

Trening siłowy najlepiej jednak rozpocząć od trenera. Dla każdego gościa siłowni dostępny jest bezpłatny instruktor, który udziela zaleceń dotyczących ćwiczeń. Najlepsze ćwiczenia na pośladki, uda i dolną część pleców to przysiady, martwy ciąg, wiosłowanie, pompki i rzuty . Jednak ćwiczenie musi być indywidualnie dobrane przez instruktora. Są łatwe do zapamiętania i przynoszą świetne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Powrót do góry