Nauka motywowania się do regularnych ćwiczeń

Nauka motywowania się do regularnych ćwiczeń

Wszyscy wiedzą, że regularne ćwiczenia są bardzo korzystne dla organizmu, poprawiają nastrój i dobrze wpływają na samopoczucie. I chociaż sport wcale nie jest nieprzyjemny, bardzo często trudno jest się zmotywować.

Regularne ćwiczenia to nawyk i każdy nawyk można nabyć. Każdy z nas ma pewne nawyki, zarówno dobre, jak i złe. Wszyscy powtarzamy to codziennie, od mycia zębów po mimowolne przeglądanie sieci. Byłoby wspaniale, gdyby ćwiczenia stały się częścią naszych nawyków.

Stara wymówka jak świat, dla którego ludzie nie uprawiają sportu – „nie chcę”. Tak logicznej odpowiedzi trudno obalić. Jedyne, co możemy zrobić, to przejąć kontrolę nad naszym lenistwem i siłą. Często też nie chcemy iść do pracy i uczyć się, ale robimy to?

Dla wielu osób wielką motywacją jest zakup maszyny do treningu siłowego, którą można obejrzeć tutaj. Zainwestowane w ten sposób pieniądze pozwolą Ci wstać z kanapy i zacząć wykonywać ćwiczenia.

Następnie narysuj tabelę dla każdego ukończonego treningu. Nie musisz męczyć się dwugodzinnymi próbami, wystarczą krótkie półgodzinne ćwiczenia, a nawet szybki marsz. Brak warunków do uprawiania sportu nie ma uzasadnienia. Daj sobie nagrodę, jeśli możesz ćwiczyć regularnie przez tydzień lub miesiąc. Pragnienie wygrania nagrody tylko wzmacnia nawyk, który w końcu powinien stać się częścią twojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Powrót do góry