Mity i prawdy o depilacji laserowej – wszystko, co chciałeś wiedzieć

Mity i prawdy o depilacji laserowej – wszystko, co chciałeś wiedzieć

W kosmetologii pojawił się nowy rodzaj depilacji, który może rozwiązać problem depilacji w określonych miejscach, zarówno u mężczyzn, jak i  kobiet. To depilacja laserowa, najtańszy i najbezpieczniejszy rodzaj zabiegu. Podczas jego realizacji wiązka lasera działa bezpośrednio na pigment włosa i usuwa go niszcząc mieszek włosowy.

Depilacja laserowa ma wiele zalet i wad. Rozważmy najpopularniejsze mity na temat tego zabiegu kosmetycznego i opinie o ich niezawodności.

Wiele osób uważa, że ​​od razu po zabiegu włosy znikną na zawsze. Ale wypadnięcie martwych włosów zajmie trochę czasu. Najczęściej trwa to do dwóch tygodni, podczas których konieczne jest ograniczenie do minimum liczby wizyt na plaży. Skóra po depilacji musi wrócić do normy, gdyż działanie na nią lasera przypomina wizytę w solarium.

Włosy można usunąć na stałe, ale tak nie jest. W miejscu zniszczonego mieszka włosowego włosy nie rosną. Jednak wyrosną z tych pęcherzyków, które w momencie zabiegu znajdowały się w stanie embrionalnym, a promień lasera nie działa na nie. Depilację laserową należy wykonywać raz lub dwa razy w roku, w zależności od stopnia po prostu włosów. Dla tych, których nie stać na wizytę w salonie kosmetycznym, doskonałym rozwiązaniem jest przenośny depilator laserowy.

Dużym zmartwieniem dla wielu jest mit, że depilacja laserowa powoduje oparzenia skóry. Jednak wiązka lasera podczas depilacji działa tylko na melaninę i oksyhemoglobinę. Melanina zawarta w strukturze włosa reaguje na promień lasera, ale nie może to w żaden sposób powodować oparzeń ze względu na lekkie rozgrzanie skóry w wyniku przenoszenia do niej ciepła. Oksyhemoglobina znajduje się w naczyniach, w wyniku czego wiązka lasera styka się bezpośrednio tylko z większością pigmentu koloryzującego, więc nie może dojść do nagrzania skóry laserem.

Czy depilacja laserowa może wywołać raka skóry? Chociaż procedury związane z ekspozycją na promienie świetlne są przeciwwskazane tylko dla osób chorych na raka. Dla zdrowej osoby użycie wiązki lasera nie ma przeciwwskazań.

Najczęstszym mitem jest to, że terapia laserowa to całkowicie bezbolesny zabieg, który przebiega bez dyskomfortu. Ale zależy to od wielu czynników i indywidualnego postrzegania każdej osoby: struktury i koloru włosów, strefy depilacji. Depilacja laserowa powoduje pewien dyskomfort, szczególnie na wrażliwych obszarach skóry, takich jak pachy i okolice bikini. W takim przypadku dermatolodzy zalecają stosowanie specjalnego kremu łagodzącego ból. Uważa się, że tylko kobiety usuwają włosy, ale tak nie jest. Silna połowa ludzkości również dość często ucieka się do tej procedury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Powrót do góry