Od starzenia się można uciec na rowerze

Od starzenia się można uciec na rowerze

Brytyjscy naukowcy twierdzą, że jazda na rowerze spowalnia starzenie się ciała i umysłu. Sądząc po wynikach testów, miłośnicy takiego wypoczynku w lecie są fizycznie młodsi od swoich rówieśników.

W badaniu wzięło udział 81 mężczyzn i 41 kobiet w wieku od 55 do 79 lat. Wszyscy podziwiali jazdę na rowerze.

Naukowcy przeprowadzili szereg testów, sprawdzając serca i płuca badanych, siłę kości, siłę mięśni, refleks i zdolności umysłowe.

Naukowcy odkryli, że starsi ochotnicy byli mniej więcej tak samo silni, jak młodsi.

W ten sposób aktywny tryb życia może zapewnić ludziom dodatkowe lata funkcjonalności. To prawda, że ​​w celu regeneracji mięśni wskazane jest kupowanie olejków eterycznych i stosowanie ich, aby móc dalej uprawiać ulubiony sport. W końcu wiadomo, że olejki eteryczne działają odprężająco na ciało i umysł.

Jazda na rowerze nie tylko utrzymuje mózg przy życiu, ale wymaga również aktywnej pracy wielu kluczowych układów organizmu: mięśni, serca i płuc, które są niezbędne do zachowania zdrowia.

Zdaniem ekspertów ogromnym problemem zarówno dla nauki, jak i dla współczesnego społeczeństwa jest to, że większość ludzi prowadzi nieaktywny tryb życia.

Siedzący tryb życia prowadzi do problemów psychologicznych w każdym wieku. Stąd trudność w określeniu, w jakim stopniu pogorszenie funkcji organizmu wynika z naturalnego procesu starzenia, a ile jest wynikiem połączenia skutków starzenia i małej aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Powrót do góry