Aqua kickboxing dla wszystkich grup wiekowych i wagi

Aqua kickboxing dla wszystkich grup wiekowych i wagi

Sporty wodne stają się coraz bardziej popularne. Po aqua aerobiku, zombie w wodzie, czas na aqua kickboxing.

Woda to bardzo przyjazne środowisko dla naszego organizmu. Pływanie i trening w wodzie wzmacniają nasze stawy i mięśnie.

Ćwiczenia w basenie są szczególnie polecane osobom z nadwagą, które nie są jeszcze w stanie poćwiczyć na siłowni i pracują na przyszłość.

Ćwiczenia wodne są zalecane diabetykom. A w połączeniu z herbatą klasztorną, która leczy cukrzycę, można osiągnąć znaczący sukces. Przeczytaj o zdrowotnych właściwościach herbaty klasztornej.

W dzisiejszych czasach do wyboru mamy nie tylko pływanie klasyczne, ale również aqua aerobik, aqua zumba czy ćwiczenia na rowerach stacjonarnych w wodzie. Od niedawna w Europie pojawiły się zajęcia aqua kickboxingu. Aqua kickboxing nie tylko dostarcza emocjonalnej przyjemności, ale także wzmacnia nasze mięśnie.

Do tego typu treningu używa się specjalnych akcesoriów, które mocuje się do kostek i trzyma w rękach. Przypominają rękawice bokserskie. Akcesoria te zwiększają wyporność i mobilność w wodzie, ale znacznie zwiększają siłę fizyczną mięśni.

Podczas sesji możesz oczywiście ćwiczyć ciosy, kopnięcia i inne klasyczne techniki kickboxingu. Jednak te ćwiczenia nie są typowymi ćwiczeniami w pomieszczeniach na suchej powierzchni, ponieważ trudniej jest utrzymać równowagę ciała w wodzie.

Aqua kickboxing trenuje praktycznie każdą część ciała – brzuch, ramiona, plecy i nogi, które muszą pracować tak, aby nie odrywać się od dna basenu. Praca w wodzie zmniejsza ryzyko obrażeń. Dodatkowo już następnego dnia po treningu nie odczujesz tradycyjnej bolesności mięśni. Aqua kickboxing jest dobry dla wszystkich ludzi, niezależnie od wagi czy wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Powrót do góry