Jak skutecznie nawilżać skórę?

Jak skutecznie nawilżać skórę?

Oprócz oczyszczania i tonizowania wymagane jest odpowiednie nawilżenie skóry. To główny sposób na zapewnienie zdrowego i pięknego wyglądu.

Bez względu na to, ile masz lat i jaki masz typ skóry, potrzebuje ona odpowiedniej ilości nawilżenia. Brak nawilżenia wpływa na wszystkie aspekty wyglądu skóry. Przede wszystkim skóra zaczyna się łuszczyć, a na jej powierzchni tworzy się sieć drobnych zmarszczek. Skóra nabiera ziemistego odcienia.

Zdaniem kosmetologów o nawilżenie skóry należy zacząć jak najwcześniej, najlepiej przed 20 rokiem życia. Lekkie kremy, żele lub balsamy z substancjami zatrzymującymi wilgoć w naskórku należy stosować dwa razy dziennie. Ponadto dobrze nadają się leki znane jako serum.

Po 40 latach warto sięgnąć po produkty z substancjami przeciwstarzeniowymi, np. Ekstrakt z granatu. Pamiętaj, aby nie przesadzać z nawodnieniem. Jednak sucha skóra jest jedną z przyczyn przedwczesnego starzenia.

Twarzy biorevitalization jest nieodzowne — technika, która może wyeliminować brak kwasu hialuronowego w grubości skóry. Jest jednym z najskuteczniejszych środków nawilżających w medycynie kosmetycznej i estetycznej. Po zabiegu skóra 12-krotnie bardziej wchłania wilgoć i długo zatrzymuje ją w naskórku, zapewniając 24-godzinne nawilżenie.

Przydatne nasiona chia zawierające kwasy tłuszczowe omega i przeciwutleniacze, które niszczą wolne rodniki, przyczyniając się do powstania wrednej młodej skóry. W kuchni nasiona chia dodaje się zwykle do puddingów, sałatek, jogurtów, ciast. Są neutralne w smaku, dlatego dobrze łączą się z różnymi składnikami i mają wiele korzyści zdrowotnych. Zawierają dużo białka omega-3 i są źródłem błonnika. Badania prowadzone przez lata wykazały, że nasiona chia są dobre dla zdrowia i zapobiegają wielu chorobom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Powrót do góry